
-
Semira Frašte, Sarajevo 71000,Bosna i Hercegovina
- 033 776-000
- http://kf-cc.ba/
-
Pon - Ned:Ništa
Džamija kralj Fahd - Kulturni centar
U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog „Koji poučava peru, poučava čovjeka onome što ne zna…“
Kulturni centar „Kralj Fahd“ u Sarajevu od svog osnivanja do danas, postao je prepoznatljiva institucija koja je svojim kapacitetima usmjerena pružanju usluga građanima Bosne i Hercegovine iz različitih oblasti na polju edukacije.
Uloga Centra je i promovisanje, a samim tim i očuvanje arapske kulture i tradicije koja se ogleda u raskošnoj ljepoti arapskog pisma izraženog kroz kaligrafsku umjetnost.
Svojom viševjekovnom tradicijom, arapska kaligrafija ljepotom vizuelnog izraza kompozicije harfova plijeni pažnju velikog broja ljubitelja arapskog pisma pa i šire. U cilju očuvanja arapske kaligrafije, ne samo kao umjetnosti već i izraza duhovnosti, kulture i tradicije, Kulturni centar „Kralj Fahd“ objavljuje konkurs za izbor najboljih kaligrafskih radova na teme koje se nalaze na linku „MATERIJAL ZA TAKMIČENJE“.
Takmičenje je ujedno i poticaj razvoja bosanskohercegovačkog umjetničkog stvaralaštva.
Pročitaj više na http://kf-cc.ba/
0 KOMENTARA
POTREBNO JE DA LOGIN ZA DODAVANJE OCJENE